Now Open Wednesday - Saturday 12- 6 pm & Sunday 12 pm - 5 pm

Collection: Pantry

38 products
  • Agar Agar
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Arborio Rice
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Basmati Rice
    Regular price
    from $0.50
    Sale price
    from $0.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Belgian Pearl Sugar
    Regular price
    $1.25
    Sale price
    $1.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bonito Flakes
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chana Masala
    Regular price
    from $4.00
    Sale price
    from $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chickpeas, Dried, Organic
    Regular price
    from $0.60
    Sale price
    from $0.60
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cinnamon Orange Sugar
    Regular price
    from $2.50
    Sale price
    from $2.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Curry Starter Bottle
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Falafel Kit
    Regular price
    $4.71
    Sale price
    $4.71
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Flourless Chocolate Cake Kit
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Honey Granules
    Regular price
    $1.25
    Sale price
    $1.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Intro to Indian Cooking
    Regular price
    $50.00
    Sale price
    $50.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jasmine Rice, Organic
    Regular price
    from $0.80
    Sale price
    from $0.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Khichdi
    Regular price
    from $6.12
    Sale price
    from $6.12
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lemon Verbena Mint Sugar
    Regular price
    $2.50
    Sale price
    $2.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Masoor Dal, Split Red Lentils
    Regular price
    from $0.75
    Sale price
    from $0.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mediterranean Style Soup Kit
    Regular price
    from $5.65
    Sale price
    from $5.65
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Methi Chicken Kit
    Regular price
    $2.82
    Sale price
    $2.82
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mixed Dal Fry
    Regular price
    from $4.70
    Sale price
    from $4.70
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Moroccan Style Red Lentil Soup Starter
    Regular price
    $5.65
    Sale price
    $5.65
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Niter Kibbeh Kit
    Regular price
    $3.76
    Sale price
    $3.76
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ochazuke Kit
    Regular price
    $6.59
    Sale price
    $6.59
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Olive Oil, Extra Virgin, Organic, Fair Trade
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Panchrattan Dal, Mixed Lentils
    Regular price
    from $0.80
    Sale price
    from $0.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Porcini Mushroom Broth Starter
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pumpkin Spice Sugar
    Regular price
    from $2.35
    Sale price
    from $2.35
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rajma Kit
    Regular price
    from $4.00
    Sale price
    from $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Raspberry Mint Sugar
    Regular price
    from $2.50
    Sale price
    from $2.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Red Kidney Beans
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rice & Lentils Kit
    Regular price
    from $4.71
    Sale price
    from $4.71
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rose Water, Organic
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
} .rte table.no-border, .rte table.no-border td { border: none; }